Jak prawidłowo waporyzować zioła?

Waporyzacja uchodzi za najlepszą, najwydajniejszą i najzdrowszą ze wszystkich metod przyjmowania konopi, a także innych ziół. Aby jednak móc się w pełni delektować jej walorami i osiągnąć najlepsze możliwe efekty, trzeba pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, o których nie każdy początkujący właściciel waporyzera wie.

Im lepszy waporyzer, tym lepsze efekty

Waporyzer to sprzęt, na którym nie powinno się oszczędzać, a ogólna zasada jest taka sama jak w przypadku fajek i innych akcesoriów do palenia: im lepsze jakościowo urządzenie, tym lepsze osiągane efekty.

Technika to podstawa

Waporyzowanie tylko pozornie wydaje się podobne do palenia. Wdychanie pary powinno odbywać się możliwie powoli, ponieważ nadmierne zaciąganie się powoduje napływ chłodnego powietrza i spadek temperatury suszu, a to przerywa proces uwalniania się substancji aktywnych. Zasada jest więc prosta: należy zaciągać się jak najwolniej i nigdzie się nie spieszyć.

Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu suszu

Waporyzacja to nie palenie, a waporyzer to nie fajka. Susz roślinny musi być możliwie jak najdrobniej zmielony, a stopień jego ubicia w komorze waporyzatora musi być dostosowany do rodzaju urządzenia. W waporyzerach konwekcyjnych powinien być ubity luźno, podczas gdy w waporyzerach kondukcyjnych jak najciaśniej. Zapewnia to prawidłową dystrybucję ciepła, niezbędną do rozpoczęcia parowania.

Próbuj do skutku

Chociaż waporyzacja może się wydawać stosunkowo skomplikowanym procesem, to w rzeczywistości jest prosta i bardzo łatwa do opanowania. Jeśli nie uda się osiągnąć pożądanych efektów za pierwszym razem, warto ponawiać próby aż do skutku i opanowania odpowiedniej techniki, Jeżeli będziemy pamiętać o tych kilku prostych zasadach, waporyzacja nie tylko da najlepsze możliwe efekty, ale też może szybko stać się ulubioną metodą przyjmowania konopi przez ich użytkownika!